Звіт про «проведений» рейд

Вчора активісти нашої організації брали участь в рейді по боротьбі зі стихійною торгівлею в центрі міста, район напівкруглого будинку. До нас в організацію дуже часто звертаються жителі з проханням допомогти в наведення порядку. Ми в свою чергу написали багато листів і звернень до усіх можливих інстанцій і неодноразово. Як правило отримували формальні відповіді. По ходу виконком ми дістали, і нас запросили на спільний рейд. Операція була запланована за тиждень. Запрошені були торговий відділ, фахівець з благоустрою, міліція і госпродпотребслужби.

Веселі старти почалися з оперативки в кабінеті заступника Костянтина Морозова. Були всі крім міліції, вони начебто висунулися відразу на місце. Я поцікавився, який план дій і як будемо боротися. Виявилося, що госпродпотребслужба зробити нічого не може взагалі, так як вони мають право перевіряти лише законні торговельні точки. У торгового відділу взагалі ніяких прав. А інспектор з благоустрою в принципі може скласти протокол, якщо є торгівля на газоні, але зробити це без представника міліції практично не можливо. Як з’ясувалося незаконна торгівля це чисто поліцейська тема, або з їх участю.

Розібралися, вирішили висуватися. Прибули на місце, знайшли співробітника міліції, який був одягнений у цивільне. На питання – чому в цивільному, відповідь – мені тільки 30 хв. тому поставили завдання охороняти тут порядок і взагалі це не моя ділянка і зараз повинна бути підмога. Підтягнувся ще один співробітник такої ж … Поставив запитання міліції, як будемо боротися? А їм, виявляється, начальство такої завдань не поставило і взагалі це не їхня дільниця, їм потрібно за порядком стежити.

Картина маслом, коштує 10 осіб, з яких: 8 держслужбовці, які взагалі нічого не можуть зробити, не скоординовані, що не проінструктовані і не мають чіткого плану … Мені довелося прочитати 15 хвилинну лекцію як проводяться дані заходи, так як маю невеликий досвід в цьому плані . Пожурити за огидну організацію і відволікання громадських на безплідні акції. На цьому і розійшлися.

Що в сухому залишку. Я побачив повний саботаж заходи з боку поліції. Людей прислали лівих, завдання поставили ліву, і як потім я з’ясував це був усвідомлений саботаж, а не розхлябаність. Стихійна торгівля чисто поліцейська тема, вірніше ментовська, навести порядок можна за один день. Вірніше навіть за півдня. Поки ми розбиралися, що й до чого, до мене підходили люди, місцеві торговці і дали весь розклад по цьому ринку. Значить, є там відповідальна, мені її показали, яка збирає містове, для кожного своя такса, і передає дільничному на прізвище Янюк. Це мені підтвердили кілька людей. До слова про цього персонажа, його на перевірку не було, хоча це його ділянку. Що найцікавіше не було торгівлі промтоварами, напевно, через те, що її легко конфіскувати, так як продовольчу групу товарів конфісковувати складніше і з нею ніхто не зв’язується. Випадковість – не думаю!

PS: Я знаю, що це прочитають ті, кому потрібно, хлопці ви дістали, через вашу жадібність у нас в країні війна, а центр нашого міста ви перетворили в смітник. Мало платять – шукайте іншу роботу! Досить вже кінчати нашу країну, ми більше терпіти не будемо. І якщо ми протистоїмо вам законним способом, тобто вже багато людей, які готові вас вішати і стріляти як собак скажених. І повірте підготовка і мотивація у них сильніше вашої. Не доводьте ситуацію до межі. Терпіння вже немає!

Дмитро Глущенко

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *