Що таке корупція?

У наш час про корупцію та боротьбу проти неї не говорить напевно тільки німий. Тема надання й одержання неправомірної вигоди привертає увагу багатьох політиків, громадських діячів, журналістів та активістів.

Аби новомосковці мали більш глибоку обізнаність у даній сфері ми вирішили узагальнити головні поняття та категорії та випустити низку статей, присвячених цій темі. Тож розпочнемо.

Корупція – це використання особою, наданих їй службових повноважень та пов’язаних із цим можливостей з метою одержання неправомірної вигоди.

У національному законодавстві поняття корупції знайшло своє нормативне закріплення в Законі України “Про засади запобігання і протидії корупції” від 7 квітня 2011 р.

Дарина Каленюк, експерт у сфері пошуку та управління злочинно набутими активами, виконавчий директор “Центру протидії корупції”, член громадського контролю при Національному антикорупційному бюро України пропонує розділити корупцію на три різні категорії: політична корупція, адміністративна корупція і дрібна побутова.

Політична корупція виникає на етапі прийняття правил і законів. Тобто, коли народні обранці приймають закон, що надає перевагу певним категоріям людей, наприклад – бізнес. На цьому рівні корупція представлена у Верховній Раді та Уряді.

Адміністративна корупція виникає на етапі прийняття рішень на виконання ухвалених законів та встановлених правил. Наприклад при видачі різноманітних дозволів. Зазвичай процедура законного отримання дозвільних документів значно затягуються, що у свою чергу змушує надати хабара.

Як політична так і адміністративна корупція виникає між відносин бізнесу та влада.

Дрібна побутова корупція виникає на рівні контакту людини, громадянина з владою. Яскравим прикладом може стати хабар від батьків начальнику управління освіти, щоб їх любе дитя навчалось саме тут.

Ми усі повинні розуміти, що будь-яка корупція це злочин. На рівні політичної корупції та адміністративної корупції збитки розраховуються мільярдами недоотриманих коштів до державного бюджету, а від побутової корупції збитки відчуває кожний з нас на рівні власного гаманця за надання неякісних послуг.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *