Яким чином обкрадається населення міста на держзакупівлях

Існує «своя фірма» для відмивання коштів  і потім декілька схем  обрання переможця на державних закупівлях.

.1. Проведення тендеру під одного учасника.
«Класичним» прикладом є тендер щодо реконструкції спортивного майданчику ЗОШ №2. Участь взяли шість учасників: дискваліфіковано – чотири, переміг – один (ТОВ СК «Сторойінвест»). Скарги учасників тендерний комітет розглядає формально. Відповідно до законодавства, кожен пакет документів, що надійшов від учасника повинен розглядатися окремо та мати окремий протокол. У разі звернення до органів оскарження, довести свої права за такого формального підходу дуже складно.

2. Участь у тендері підставних компаній
Про це свідчить дискваліфікація учасників через формальні причини, які надалі не оскаржують рішення тендерного комітету. Такі учасники часто «забувають» надати чи то ліцензію, чи то довідку ЄДРПОУ. Висока кількість дискваліфікованих учасників була під час проведення тендеру щодо капітального ремонту будівлі ЗОШ №18, три з восьми учасників. Після усіх дискваліфікацій переможцем стає ТОВ СК «Сторойінвест».

3. Виділення додаткових коштів є виконання додаткових будівельних робіт, не зазначених у початковому проекті, але які стали через непередбачувані обставини необхідними для виконання проекту.

І тут знову ТОВ СК «Сторойінвест». На реконструкції спортивного майданчику ЗОШ №2 «заробили» 3 200 000 грн (по тендеру) + 516 249.29 грн (додаткові роботи) = 3 716 249,29 грн. На хвилинку, очікувана вартість ремонту даного об’єкту складала 3 517 276 грн. Об’єкт ще не закінчено, а ми уже у мінусі! Не факт, що не виникнути, ще якісь непередбачені роботи. Цією ж схемою ТОВ СК «Сторойінвест» скористалися під час капітального ремонту амбулаторії №4 та ряду об’єктів по Новомосковському району.

Головним фігурантом в усіх вищезазначених схемах виявилася ТОВ СК «Сторойінвест». На роботу даної організації неодноразово надходили скарги від громадськості, та вона все ж продовжує працювати. 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *