Змінивши себе, зміни світ

Нещодавно в Новомосковську біля магазину «Рейнфорд» з’явився оригінальний бігборд. Люди по-різному реагували на нього: хтось впізнав себе на зображенні, хто ствердно кивав, мовляв, дійсно, не людську поведінку. Чому саме таку алегорію обрав Д. Глущенко, голова громадської організації «За чисте місто», яка, власне, і розмістила бігборд, ми вирішили розпитати у нього.

Дмитре Олександровичу, ви перший, хто розмістив в місті бігборд такого змісту. Яку мету переслідували?

Перш за все ми хочемо, щоб люди задумалися над своєю поведінкою і подивилися на себе з боку.

І Ви вважаєте, що таким чином можна змінити свідомість людей?

Ми не ставимо перед собою завдання змінити людину, просто хочемо, щоб новомосковці кілька переосмислили свою поведінку і ставлення як до міста, в якому живуть, так і до навколишнього світу. Якщо хоч одна людина зміниться – скажімо, не кине недопалок на тротуар, то це вже буде свідчити про те, що наші зусилля не марні.

Але всіх жителів нашого міста не можна віднести до героям борда …

Безумовно. Але й не всі городяни зображені поросятами, а тільки ті, хто веде себе відповідно. І судячи з реакції громадян, котрі звернули увагу на бігборд, алегорія була сприйнята позитивно, жителі міста натяк зрозуміли.

У чому, на Вашу думку, причина перетворення людей на тих істот, які зображені на борді?

Я думаю, що основна причина – це виховання, і перш за все виховання в сім’ї. Саме батьки повинні прищепити дитині любов і повагу до навколишнього світу. Розуміння того, що ми є частинками цілого – і все і все в ньому взаємопов’язані і залежать один від одного. Тому коли ми шкодимо навколишнього світу, ми шкодимо насамперед собі.

Що ж потрібно робити для того, щоб наші діти не виросли такими поросятами?

Правильно їх виховувати. Ставитися до природи як до безцінного дару, що був даний нам для розвитку і творення, а не для бездумного споживання і знищення. І, звичайно, самим бути зразком поведінки.

Розміщення бігборда – це разова акція чи частина проекту?

Ми розробили цілу серію соціальної реклами. Першим було зображення дітей, які закликали жити дружно. Метою цього образу було змусити людей задуматися над тим, що всі ми в душі діти, і речей, які нас об’єднують, набагато більше, ніж тих, що можуть нас роз’єднати. І не випадково ми вибрали для соціальної реклами саме передвиборний період, коли політики знову починають ділити суспільство на класи, партії, кольору, регіони і зіштовхувати нас лобами.

На жаль, рекламні агентства відмовили нам у співпраці, посилаючись на наказ з боку місцевої влади, які заборонили будь-які контакти з організацією «За чисте місто» і особисто зі мною. Схоже, що реклама спиртних напоїв і сигарет є більш пріоритетним для нашої влади. Але ми постараємося все ж продовжувати нашу кампанію.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *