Проблема замкнутого корупційного кола

Разом з вами ми встановили, що корупція є головним правилом гри політиків у пострадянських державах. На жаль, у зв’язку з процвітанням великої політичної корупції необхідно розібратися з поняттям замкнутого корупційного кола. Ми його спостерігаємо, щороку, щомісяця, щодня та найбільш яскраво його можна відчути під час виборів. Саме про це і піде у нашій публікації.

Брудний кеш повністю контрольований олігархами найвигідніше інвестувати у вибори. Як правило, вони фінансують якісь політичні проекти (нові партії). Головна ціль – здобути певну кількість людей у парламенті, які потім будуть відстоювати інтереси все ж того «спонсора». Ці гроші йдуть на неймовірно дорогу рекламу на телебаченні, нікому не потрібні білборди, гори друкованої продукції та таку архіважливу гречку.

Результат вдалих виборів – вплив у парламенті. Тобто, певна кількість депутатів, які отримують впливові посади й відстоюють «необхідні закони». Ось тут і виникає політична корупція. Якщо олігарх є власником 10, 20 чи 50 депутатів, він має колосальний вплив на прийняття законів. Після прийняття лише одного потрібного законопроекту, можна легко повернути брудні кошти.

Маючи навіть 10 карманних депутатів, можна вплинути на призначення уряду, прем’єра, міністра та керівників профільних служб. Контрольований міністр, з легкістю призначає на керівні посади у державні підприємства бізнес партнерів все того ж олігарха. Як результат – повний контроль фінансових потоків державних підприємств. Усі ці дії, протягом чотирьох років, спрямовані на повернення брудного кешу, який потім знову буде інвестовано у вибори.

Величезне значення у цьому колі має Президент. Якщо він налаштований розділити з олігархами навар і висмоктувати останнє з держави, призначаються абсолютно підконтрольні судді, Генеральний прокурор, СБУ і т.д. На жаль десятиліттями президенти були зацікавлені, щоб силовики не знаходили ці правопорушення, а покривала їх.

Це простий приклад замкнутого корупційного кола на рівні держави, а якщо замислитись, у Новомосковську нічого схожого не має?

За матеріалами відеолекції виконавчого директора “Центру протидії корупції” Дарини Каленюк.
prometheus.org.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *