Корупція – головне правило гри політиків у пострадянських державах

У попередніх статтях ми розповідали про те, що собою представляє корупція, як суспільно-небезпечне явище, які вона має види та які міри приймаються на шляху складної боротьби з нею.

Сьогодні буде доречно розглянуте явище політичної корупції на прикладі пострадянських держав.

На жаль, у нашій країні корупція це правило у політиці, бізнесі та суспільних відносинах. У країнах де корупція є винятком (Америка, Нідерланди), звичайні громадяни дуже рідко стикаються з дрібною побутовою корупцією, рідко трапляється адміністративна. Там є політична, та вона у свою чергу дуже добре прихована і виявити її складно.

Багатьом країнам пострадянського простору характерне таке поняття, як захоплення держави. Яскравим прикладом слугує Росія та Казахстан. Тут більшість державних інститутів контролюється вузьким колом осіб (парламент, президент, уряд, прокуратура, суди, поліція). Це своєрідна монополі державної влади.

Україна була такою країною за часів Януковича, коли він та його близькі соратник контролювали ключові державні інститути. Зараз ми наче відійшли від поняття захопленої держави й у нас є конкуренція між різним кланами, та цього замало.

Зараз для України здебільшого характерна проблема «захоплення» правоохоронних органів. Прокуратура, служба безпеки, податкова, міліція контролюється кількома особами, які мають політичний вплив. На даний момент більшість впливу зводиться до Президента України.

Мати незалежну і непідконтрольну правоохоронні систему дуже важливо, бо саме правоохоронні органи мають карати корупцію, садити у тюрму та конфісковувати награбоване.

У зв’язку з тим, що в Україні політична корупція є правилом гри, можна виділити таке поняття замкнутого корупційного кола. Ми його спостерігаємо, щороку, щомісяця, щодня та найбільш яскраво його можна відчути під час виборів.

Більш детально про дану схему ми розповімо у наших найближчих публікаціях. Переконані, що кожен з легкістю знайде його відображення і на рівні Новомосковська.

За матеріалами відеолекції виконавчого директора “Центру протидії корупції” Дарини Каленюк.
prometheus.org.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *